Výprava na Južný pól

Výprava na Južný pólTúto výpravu hodnotím celkovo veľmi dobre, lebo som nečakal, že to zvládneme až do konca… Ale začnem pekne po poriadku.

Stretávka bola na Železnej studienke pod železničným mostom o 10.00hod. Na moje prekvapenie sa tejto výpravy zúčastnilo až 7 detí a jeden vedúci čiže ja. Prečo na moje prekvapenie? Lebo počasie nebolo veľmi vhodné. Bolo sychravé a trošku aj uzimené počasie, tak akurát vhodné na skúšku, či to dokážeme. Či zdoláme „JUŽNÝ PÓL“?

Už od začiatku výpravy som dával deckám rôzne skúšky a prekážky, ktoré počas cesty prežívajú aj skutočný polárnici. Prekážková dráha preverila ich zdatnosť a silu. Púšťali sa lanovkou a prechádzali kaňony. Zo začiatku bolo počasie celkom dobre, no potom začalo stále viac tuhnúť a do toho ešte aj snežiť. Fakt sme sa ocitli v krajine Južného pólu a začali sme bojovať už aj s prírodou. Padli prvé reklamácie na obuv a oblečenie. Netrvalo dlho a prišla aj únava a skoro všetkým zamrzli úsmevy 🙂

Výprava na Južný pólBeh okolo horského jazera preveril ich vytrvalosť a sebazaprenie. Trošku nás to zahrialo, ale nie nadlho. Sneh, bol dotieravý a mrazivý. “Kde je Južný pól???“, čoraz častejšie sa začínajú ozývať hlasy túžiace po návrate domov, rýchlo do tepla:) Zastavil som decká a pýtal sa ich, či aj v živote chcú niečo dosiahnuť. Nemôžeme sa pár stoviek metrov od Južného pólu otočiť, vzdať to a vrátiť sa domov. Všetko aj samotný život má svoje prekážky, ktoré treba zdolávať, aby sme niečo dokázali, aby sme dosiahli svoj životný cieľ. Motivoval a upevňoval som náš tím, aby sme to zvládli…sľuboval, že Južný pól je už na dosah…už len pár metrov. Už keď mali všetci toho akurát dosť, v diaľke som uvidel altánok. Zreval som z plných pľúc „JUŽNÝ PÓL“, nálada sa rázom vylepšila a bolo vidieť nadšenie.

Dobehli sme do altánku, všetkým som podal ruku a poďakoval sa. Samozrejme sme si urobili spoločné vrcholové foto a išli spokojní domov, do tepla. Na záver chcem ešte raz pochváliť všetkých polárnikov výpravy, že to dokázali a tak upevnili náš tím. Dobre bolo a teším sa na budúcu podobne dobrodružnú výpravu.

Sväťo

Viac fotiek nájdete v našej fotogalérii