Pre rodičov

Pre rodičov

Info o stanových táboroch

Milí rodičia,
radi by sme Vám bližšie opísali, čo čaká Vaše deti na našich táboroch.

O Vaše deti sa v tábore stará skupinka vyškolených ale hlavne skúsených vedúcich, ktorí sa vo dne aj v noci zodpovedne starajú o všetko, čo Vaše deti potrebujú, a ktorí dbajú na bezpečnosť Vašich detí pri všetkých táborových aktivitách. Našim vedúcim nechýba úsmev na tvári a ochota postarať sa o zábavu a neopakovateľné zážitky pre Vaše deti. Mnohí z vedúcich sa sami ako deti zúčastnili táborov a majú potrebnú prax. Rovnako mnohých vedúcich poznáme z minulých rokov, a nových tvári sa tiež nebojíme – pretože všetci bez rozdielu budú pred nástupom na tábor preškolení.

V tábore sme všetci pod starostlivým dohľadom kvalifikovaného zdravotníka, ktorý okrem starostlivosti o naše zdravie, najčastejšie vyberá kliešte či triesky z prsta, alebo nám ošetruje uštipnutia od otravných komárov. Rovnako dôkladne venuje pozornosť individuálnym zdravotným problémom detí či dohliada na užívanie liekov.

S hladom sa Vaše deti v našom tábore určite nestretnú. Keďže v prírode vždy veľmi rýchle všetci vyhladneme, jedlo si doprajeme až 5x denne. Rovnako svedomite dohľadáme na dodržiavanie pitného režimu. Stravovanie si na stanových a putovných táboroch zabezpečujeme sami, vďaka čomu máme dobrú kontrolu nad kvalitou stravy. Pri vlastnom varení si kupujeme výhradne čerstvé potraviny a prísne dodržiavame normy MZ SR.

Hygiene sa dá v našom tábore vyhnúť len veľmi ťažko. Vždy sa nájde niekto, kto dohliadne na to, aby sme si ráno či večer vyčistili zuby a aby sme si za tých pár táborových dní a nocí dopriali aj sprchu. Dokonca aj v stanových táboroch máme k dipozícií prírodnú sprchu, ktorú si sami zhotovíme ale najviac nám k hygiene poslúží blízky potok.

Niet divu, že Vám Vaše deti o rok povedia: „Mami, oci, ŤAHÁ-MA-TAM znova“ 🙂

Čo nezabudnúť deťom pribaliť do batoha?

spacák (doporučujeme min. tepelný komfort O až -5°C)
– karimatka
– deka (v prípade slabších spacákov s nižším tepelným konfortom)
– pršiplášť
– tričká s krátkym rukávom
– tričká s dlhým rukávom
– kraťasy
– tepláky
– mikina
– vetrovka
– šiltovka/šatka
– čiapka (pre prípad studenších nocí)
– spodné prádlo
– ponožky (hrubé na noc)
– pyžamo (doporučujeme termo prádlo na noc)
– ručník/osuška
– plavky
– pevná, nepremokavá obuv
– letná obuv
– hygienické potreby (zubná kefka pasta, mydlo šampón)
– baterku
– fľaša na vodu
– papier a pero/ceruzku

Pre samostatnosť detí je dobré nechať ich zbaliť veci samostatne. Samozrejme budú potrebovať Vašu pomoc a dohľad, ale nechajte ich, nech sa zbalia samé, aby si sami uvedomili čo potrebujú a hlavne kam si veci dávajú. Pokiaľ ich zbalíte bez ich prítomnosti, ľahko sa stane, že veľa veci na tábore vôbec nepoužijú, pretože ani nebudú vedieť, že ich so sebou majú 🙂