Výprava do Borinky

Výprava do BorinkyNa túto výpravu som sa veľmi tešil, lebo vedel som, že pôjdeme spolu s deckami aj do jaskyne, ktorá už v minulosti bola zahalená svojim tajomstvom. Spolu s turistickým krúžkom išli aj skauti, tak nás spolu bolo 15. Ideálny počet detí plus dvaja vedúci – Lišiak a ja. Stretávka bola v Devíne o 8.10hod. Pomocou MHD sme sa presunuli do Marianky, odkiaľ sme plánovali turistiku cez kopec, do neďalekej Borinky. Cestou sme hrali hru štipec a bola z toho celkom dobrá zábava… Hra spočívala v tom, že Lišiak dal na začiatku cesty dvom dievčatám po jednom štipci, ktorého sa mali postupne počas cesty zbaviť a nenápadne niekomu prištipnúť na batoh alebo bundu. Museli to ale urobiť tak, aby si to dotyčný nevšimol. Cestou sme sa naháňali, vtipkovali a vychutnávali krásu lesa, ktorý mal nekonečnú zásobu všakovakých farieb a inšpirácii. Krásna jeseň spojená s dobrým počasím dotvárala výprave tu správnu atmosféru.

Výprava do BorinkyKeď sme dorazili na miesto, pár deciek sa rozhodlo, že zapália oheň kresadlom :) Musím uznať, že snaha bola, no nepodarilo sa. Preto sme museli zakročiť my vedúci a ukázať, že sa to dá aj bez kresadla :) Rýchlo sme si vyrobili palice na opekanie a začali opekať všetky tie špekačky, klobásky, slaninky, všetky tie dobroty, ktoré nám rodičia doma nabalili.
Dobre sme sa najedli a pripravili sa na prieskum neďalekej jaskyne. Nikto si nenechal ujsť takú príležitosť a všetci sa rozhodli prieskum absolvovať. V tábore ostal len Lišiak, ktorý strážil veci. Jaskyňa bola mimo cesty a bolo vidieť, že ju už dlhší čas nikto nenavštívil. Sám som bol prekvapený aká bola veľká a priestranná. Deckám sa veľmi páčila, tak som im sľúbil že sa tam ešte na jar niekedy vyberieme. Samozrejme bude treba lepšiu výbavu, lebo baterky, ktoré sme mali so sebou, svietili ako zapálená sviečk. Keď sme si jaskyňu trošku prezreli, museli sme sa rýchlo ponáhľať späť na táborisko, aby sme sa stihli pobaliť a utekať naspäť na autobus. Táto výprava sa nám veľmi páčila a verím, že ešte raz sa tam spolu vyberieme a preskúmame aj iné jaskyne, ktoré sú tiež v okolí…

Sväťo

Viac fotiek nájdete v našej fotogalérii