Stanové tábory

Stanové tábory

Táborenie a bývanie v stane je trochu romantika, trochu dobrodružstvo, trochu adrenalín, trochu zábava, ale v neposlednom rade najmä obrovský zážitok. Na vlastnej koži si vyskúšame, aké to je žiť v prírode, zaspávať za šumu lesa a ráno sa prebúdzať lúčmi slnka (niekedy aj kvapkami dažďa:).

Stanový tábor nie je pre žiadne “bábovky”. Na pár dni sa ocitneš uprostred prírody, bez umývadla či sprchy, bez výdobytkov a vymožeností modernej techniky, večer si nezažneš svetlo ako doma v byte a obed si neuvaríme na sporáku ale priamo na ohni, ktorý si sami založíme, zuby si neumyješ v teplej vode ale v studenom potoku a večer si neľahneš do mäkkej postele ale budeš zaspávať na karimatke a v spacáku. Ak si myslíš, že to zvládneš, tak sa pridaj k nám a my ťa naučíme, ako založiť oheň, ako si urobiť prístrešok v prírode, ako si zhotoviť prírodnú sprchu, ako sa v prírode orientovať a nestratiť sa a kopec ďalších zaujímavých vecí.

Na stanovom tábore zažiješ najmä kopec dobrodružstva, adrenalínu, ale aj zábavy a dobrej nálady, nájdeš si nových kamarátov a odnesieš si nezabudnuteľné zážitky.

 

I. turnus 8 dní 10.7. – 17.7.2018 Tajomný ostrov – Dobrodružný tábor 112  €  14 € / 1deň
II. turnus 8 dní 17.7. – 24.7.2018 Robinzonov tábor – Dobrodružný tábor  112 €  14 € / 1deň
III. turnus 7 dní 24.7. – 30.7.2018 Krajina troch talizmanov – Keltský tábor  100 €  14 € / 1deň
IV. turnus 8 dní 30.7. – 06.8.2018 Záhada dračích skál  – Rozprávkový tábor  112 €  14 € / 1deň

 

Miestom konania všetkých stanových táborov bude prekrásna lúka pod hrebeňom Veľkej Fatry, pri dedinke Rakša,  ktorá patrí do Turčianskej kotliny a nachádza sa len 4km od kúpeľného mestečka Turčianske Teplice. Našli sa tu stopy po keltskom a staroslovienskom osídlení. Čisté horské potoky pri táborisku sa spájajú do potoka nazývaného Rakša, na ktorom boli v minulosti vybudované vodné mlyny. Jeden z nich netradične používali aj na drvenie kôry. V blízkosti je viacero kameňolomov na ťažbu dolomitu využívaného v stavebníctve.